Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 735 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Katarzyna i Tomasz Krupowies Lazarówka 9a Bytom tel. 605 332 637 mail TOMIKASIA@vp.pl kochamlato-78@o2.pl

Zdjęcia w galeriach.


Długi czas milczenia

poniedziałek, 15 maja 2017 14:23

 Chociaż długo nas nie było widać i słychać , to nie znaczy ,że zapomnieliśmy o Wszystkich .

Bardzo chciałam podziękować Wszystkim ,którzy rozliczyli w tym roku  1 % podatku dla Oliwii  ♥ . Zapewniamy ,że każda złotówka będzie wydana z pożytkiem dla Olci . Szczególnie teraz ,kiedy wymaga stałego leczenia .Może w skrócie napiszę ,co ta nasza Panna ostatnio wymyśliła... Naszej rodzinie ostatnie miesiące przyniosły wiele zmian ,takich bardzo pozytywnych i takich z dużymi problemami . Od początku roku Oliwia zmaga się z problemami jelitowymi . Przeszła wiele badań ,ma włączone leki , które dają odrobinę wytchnienia ,ale z pewnością nie załatwiają całej sprawy . Przyjmuje oprócz tego leki uspokajające i zwiotczające ,z powodu spastyki ,która uprzykrza jej życie bardzo boleśnie . Musieliśmy radykalnie zmienić dietę , aby wspomóc leczenie. Tyle się działo przez te ostatnie miesiące . Miejmy nadzieję,że kolejne dni i tygodnie przyniosą poprawę i dają odrobinę radości Oliwii . 

 

 


oceń
3
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nasze Aniołki

niedziela, 01 maja 2016 7:30

Anioły są wśród nas ...  

 

aniol.jpg 

 

Czasem nie wszystko powinno się mówić , czasem nawet nie wiadomo co powiedzieć ...

Madziu ,Izuniu ♥

My wiemy ,że skromne dziękuję to mało,ale przyjmijcie nasze podziękowania i uściski od serca ♥   

 

 

dzieki.jpg


oceń
6
2

komentarze (1) | dodaj komentarz

1 % I CO DALEJ

piątek, 18 marca 2016 15:22

Oczywiście cały czas prosimy Wszystkich o 1 % dla Oliwki , abyśmy mogli zapewnić naszej córci sprzęt niezbędnie potrzebny do dalszej rehabilitacji .

KRS 0000111954 DLA OLIWII KRUPOWIES

Obecnie mamy złożony wniosek na urządzenie multifunkcyjne , czyli fotelik z pionizatorem w jednym . Pomoże to Oliwce poprawić krążenie , a przede wszystkim mamy nadzieję zapobiegnie dalszemu krzywieniu kręgosłupa ,który już jest w bardzo złym stanie .

IMG_20160115_144942.jpg 

Cena takiego sprzętu to 9900 zł , mamy złożony wniosek o dofinansowanie , jeśli pójdzie wszystko dobrze , to prawdopodobnie dopłacimy około 3 tysięcy. Bardzo się cieszę , nie umiem się doczekać kiedy Oliwka będzie mogła korzystać z takiej bryki :) 

Staramy się również o schodołaz , tu już mamy większe problemy , bo i schody wyjątkowo ciasne dla takiego sprzętu , i nikt nie chce odpowiednio dopasować fotelika dla Oliwki , no i cena ....ogromna ponad 20 tysięcy , bez przystosowania . Jeśli dostaniemy pełne dofinansowanie ,to około 6 tysięcy musimy dopłacić plus przystosowanie , a tu nawet jeszcze wyceny nie mamy . Schody stały się dla nas barierą nie do pokonania , ja już nie potrafię Oliwki znieść na podwórko , a tu pogoda ładna , a my podziwiamy z okna piękne słonko :(  

Małe dzieci ,małe problemy można by tak powiedzieć .... 

Jeśli Ktoś mógłby wesprzeć nas to prosimy o 1 % podatku dla Oliwki 

KRS 0000111954 DLA OLIWII KRUPOWIES 

Można też wpłacać na subkonto fundacji 

nr konta  ING BANK ŚLĄSKI 17 1050 1214 1000 0023 1419 4859 z dopiskiem dla Oliwii Krupowies

Fundacja im Grzegorza Kolosy 

Katowice 40-286 ul Floriana 7

DZIĘKUJEMY !!!!


oceń
7
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

III BIEG ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW W BYTOMIU DLA OLIWKI

niedziela, 29 listopada 2015 11:15

Wielkie podziękowania dla Pana Piotra Koja za zorganizowanie biegu Świętych Mikołajów dla naszej Oliwki ♥

Głównym organizatorem jest STOWARZYSZENIE MYbytomianie - jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie dla naszej córki :)

12240927_1692951494250096_3418429286541852403_o.jpg  

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BIEGACZY , WPISOWE JEST PRZEZNACZONE NA REHABILITACJĘ OLIWII !!!


oceń
7
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Dla Biegaczy

środa, 03 grudnia 2014 14:29

Wiele osób dla zdrowia , lepszej kondycji , trenuje biegi . Długie , ultra długie ,średnie,króciutkie trasy ...dla siebie ,dla kogoś ...

Tata Oliwii,Tomek również biega , ma za sobą kilka półmaratonów między innymi dwa półmaratony Bytomskie . Można było Tomka zobaczyć w takiej oto koszulce :)

MARATON 1.JPG Koszulka jest z nadrukiem zdjęcia Oliwii , adresem blooga ,oraz numerem KRS dla odliczenia 1 % . Wpadliśmy na pomysł ,że jest to fajny sposób na poznanie Oliwii . Nasz Skarb nigdy nie stanie samodzielnie na własnych nogach , nie mówiąc już o przejściu kilku kroków . Olcia była , jest i będzie przykuta do wózka , to są jej nogi...Tomek postanowił dla Olci zdobyć Koronę Maratonów ( w dwa lata musi przebiec 5 maratonów ) , pierwszy będzie w Krakowie na wiosnę :) Jesteśmy bardzo dumne , kibicujemy i wspieramy jak tylko się da !!! 

Mamy kilka koszulek już wydrukowanych , może jest Ktoś chętny , aby podczas treningu zakładać taką koszulkę i pomóc tym samym Olci ???

Chętnie damy do zrobienia kolejne koszulki , jeśli znajdą się chętni do ''żywej reklamy'' ;)  . Myślę ,że jest to fajny pomysł ,aby inni usłyszeli historię naszej Oliwki , a osoby ,które aktywnie spędzają wolną chwilę,w prosty sposób mogły wesprzeć naszą córkę . 

Wszystkim trenującym przypominamy , jeśli kupujecie napoje energetyzujące ...ODKŁADAJCIE NAKRĘTKI !!!


oceń
9
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Obiecane zdjęcia

czwartek, 28 sierpnia 2014 17:14

Może na początek odrobina dobrych wieści 

Przygotowania do roku szkolnego idą pełną parą , Olcią będzie miała co robić :) Pudła , pudełka do zdobienia , mnóstwo farb , papierów , klejów , serwetek , gadżetów do decoupage , scrapbooking'u i innych cudów :) Efektami z pewnością się pochwalimy . Pułki zapełnione , oby i chęci do pracy były !!! 

 

DSCF6009.JPG DSCF6010.JPG DSCF6002.JPG DSCF6011.JPG  

Sezon szkolny uważamy za otwarty :) 

 

W naszym domu pojawiła się nowa potwora ;) 

Mania :)

1.jpg 

Oliwia uwielbia , kiedy Mania zasypia na jej kolanach :)

 

Długo zastanawiałam się , czy wkleić zdjęcia Oliwii , i pokazać problemy , z którymi musi się zmagać . No cóż życie jej nie oszczędza , ale jest bardzo dzielna , i znosi te wszystkie trudy , mimo że nieraz jest bardzo ciężko...

DSCF5980.JPG

Nóżki wykoślawione , kostki przesunięte , paluszki podciąga z przykurczu  , ubieranie butów to prawdziwy wyczyn :(  

 

 

 

 

 

 

 

DSCF5998.JPG Ortezy , nie są niczym przyjemnym i wygodnym , ale chociaż w niewielkim stopniu będę hamowały dalsze krzywienie stóp . Od kilku do kilkunastu godzin dziennie muszą być założone , dobrze zasznurowane , zdejmujemy do gimnastyki , masażu i kąpieli .

CAM00644.jpg

Tak wyglądają plecy ...:( 

 

A na to wszystko Oliwia i tak potrafi być pogodna 

DSCF5965.JPG Uśmiech , ale też widać grymas i zmęczone oczka :(

 


oceń
2
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

APEL O POMOC

sobota, 14 marca 2009 14:56
Zespół Westa

Zespół Westa, który jest odmianą padaczki występującej u dzieci, to jedna z najcięższych diagnoz w obszarze zaburzeń epileptycznych. Rokowania są na ogół niepomyślne, a ta odmiana padaczki jest wyjątkowo lekooporna.

Pierwsze objawy zespołu Westa zaobserwować można już od drugiego miesiąca życia dziecka - najczęściej pojawiają się one między 3 a 9 miesiącem. W 90 % przypadków zespół Westa uaktywnia się w pierwszym roku życia dziecka. Po ukończeniu trzeciego roku zycia zagrożenie mija.
Etiologia zespołu Westa


Przyczyny wystąpienia tej formy padaczki nie są znane. Częściowy wpływ ma genetyczne obciążenie rodzinne (np. występowanie w rodzinie leukodystrofii metachromatycznej). Duży wpływ mogą mieć urazy i choroby matki w czasie ciąży, zespół Westa może też pojawić się jako następstwo zapalenia opon mózgowych i mózgu po porodzie i występować jako dodatkowe zaburzenie przy zaburzeniach chromosomowych. W prawie 40% przypadków wystąpienia zespołu Westa, nie udaje się jednak wskazać przyczyny.
Charakter napadów


Zespół Westa przybiera charakterystyczną formę napadów. Są to skurcze zgięciowe bardzo nagłe i szybkie, czasem również toniczne skłony głowy. Skurcze trwają kilka do kilkunastu sekund i mogą pojawiać się wielokrotnie w ciągu dnia. Taką formę napadów nazywa się "ukłonem ludzi wschodu". Skurczom mięśniowym mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak ślinotok, oczopląs, zmiana koloru skóry.
Rokowania


W przypadku zespołu Westa rokowania nie są korzystne - 10% pacjentów umiera, w 25% przypadków dochodzi do porażenia mózgowego. U większości dzieci następuje spowolnienie rozwoju psychoruchowego. W 20% przypadkach zespół Westa przekształca się w inne formy padaczki - np zespół Lennoxa-Gastauta)


Mózgowe porażenie dziecięce (paralysis cerebralis infantum) to zespół przewlekłych i niepostępujących zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego (zwłaszcza ośrodkowego neuronu ruchowego), powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu przed, po i w czasie porodu. Najczęstsze przyczyny mpd to: niedotlenienie płodu, patologia porodu, złe położenie płodu oraz wcześniactwo. Duże znaczenie dla zasięgu i rodzaju porażenia ma także okres rozwoju i dojrzałości ośrodkowego układu nerwowego w momencie zadziałania szkodliwego czynnika. Objawy mpd mogą być widoczne już u noworodków i przybierać postać: asymetrii w ułożeniu ciała, nadmiernej wiotkości mięśni, trudności w połykaniu pokarmów, ewentualnie drgawek. W uszkodzeniach mniejszego stopnia objawy uwidoczniają się nieco później - w drugim i trzecim kwartale życia. W okresie, kiedy normalnie rozwijające się dzieci podnoszą już główkę, przewracają się na boki, pełzają, wyciągają rączki, by chwytać zabawki, a także wokalizują głoski i sylaby, dzieci z mpd nie przejawiają tych form aktywności lub ich przebieg jest nietypowy.

Oliwia ma ZESPÓŁ WESTA ( lekooporna padaczka ) oraz DZIECIĘCE PORAŻENIE MÓZGOWE ,jest opózniona psycho-ruchowo ,jedyną szansą dla Olci jest męcząca rehabilitacja ,która sporo kosztuje.Z naszą córką pracują wspaniali ludzie , którym należą się wielkie podziękowania ,Oliwka ma nauczanie indywidualne w domu ,ma zajęcia z psychologiem , logopedę oraz rehabilitanta , każdy pomaga Oliwii w nauce bycia w miarę samodzielną dziewczynką,jest to dla naszej Kruszyny wielki wysiłek ,ale jej starania dają efekty!Dlatego zwracamy się do Wszystkich Ludzi z gorącą prośbą o pomoc ,każdy może wesprzeć Oliwię rozliczając się z Urzędem Skarbowym Fundacja im. Grzegorza Kolosy ul. Floriana 7 Katowice 40-286

Numer KRS 0000111954 DLA OLIWII KRUPOWIES
Można też wpłacać na subkonto Oliwii
ING BANK ŚLĄSKI S.A. ODDZIAŁ KATOWICE
17 1050 1214 1000 0023 1419 4859 Z DOPISKIEM DLA OLIWII ( Dla darczyńców z zagranicy numer swift INGBPLPW oraz początek numeru konta oznaczyć PL)
. Potrzebujemy sprzętu do dalszej rehabilitacji , jest on bardzo kosztowny sami nie potrafimy zebrać takich pieniędzy.Wszystkim Ludziom za pomoc i zainteresowanie bardzo dziękujemy .

 serce serce


Pobierz Flash Player aby móc otworzyć odtwarzacz muzyki.


 

 

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  144 743  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O mnie

Bądz pogodny , gdyż BÓG jest z Tobą.
Cierpisz , to prawda , ale ON jest przy tobie.
Zaufaj MU !
Jeśli ON dopuścił ,że cierpisz , to tylko dlatego ,
że powstanie dobro , o którym ty dziś jeszcze nie wiesz.
Mocą Twoją jest ufność w Bogu ,który nie zawodzi.

O moim bloogu

Blog Oliwki jest wołaniem o pomoc... Za każdą pomoc,ciepłe słowo,wsparcie,modlitwę...Dziękujemy ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.&bul...

więcej...

Blog Oliwki jest wołaniem o pomoc... Za każdą pomoc,ciepłe słowo,wsparcie,modlitwę...Dziękujemy ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.•*♡ ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.•*♡ ♡Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają Spraw, by przez łzy się uśmiechneli Ci, którzy nic juz nie mają. Wtedy i Ty sie uśmiechniesz przez łzy, Lecz ze wzruszenia Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty Pomogłeś spełnić czyjeś marzenia Kochać to porzucić siebie, By iść ku innym. Kochać to dawać zawsze nadzieję w tym świecie dziwnym.....♡

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 144743
Wpisy
  • liczba: 202
  • komentarze: 304
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
  • komentarze: 35
Bloog istnieje od: 3139 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl