Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 735 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Katarzyna i Tomasz Krupowies Lazarówka 9a Bytom tel. 605 332 637 mail TOMIKASIA@vp.pl kochamlato-78@o2.pl

Zdjęcia w galeriach.


Zaległości

środa, 23 maja 2012 10:27

Oj nazbierało się tych zaległości , i nawet nie wiem od czego zacząć . 

Oliwia jest cały czas na aminokwasach , nie ma już takich rewelacji jak na początku . ale chyba  powodem takiego '' zastoju '' są ciągłe infekcje . Od grudnia ciągną się za nami wirusy , przeziębienia , zatoki itp . Antybiotyki jeden za drugim , ziółka , krople i maści na porządku dziennym , myślałam że z pogodą przyjdzie i poprawa kondycji , a tu upał , a my leczymy zatoki :(  Pani Doktór mówi ,że przydało by się zmienić klimat Oliwii , to by ją wzmocniło , ale jak na złość te wakacje będą raczej domowe. Myślę ,że przez te osłabienie pogorszyła się Olcia , i dlatego taki spadek chęci do uczenia i poznawania nowych rzeczy . Jedyne czym nas teraz zaskakuje to tym , że całymi dniami się oddzywa , pokrzykuje i ''śpiewa '' po swojemu :) . Panie , które do Olci przychodzą mówią ,że już od ulicy słychać Oliwię jak się oddzywa , więc można to sobie wyobrazić jak mamy głośno i wesoło w domu :) Teraz też się uczy z Agnieszką - nauczycielką i jak na zawołanie Olcia woła ajajaj :) świetnie !!!

Jesteśmy po wizycie u neurologa ( Pani Doktór ,która współpracuje z naszym hospicjum ) poleciła nam wizytę w poradni genetycznej . Nie podoba jej się plama na nóżce , którą ma Oliwia od początku , inni lekarze też to widzieli , wstępne badania były jak Oliwka miała 6 miesięcy , no i na wypisie mamy '' brak podstaw do dalszych badań genetycznych '' . Nie wiem co się po latach zmieniło ( plama taka sama ) , zobaczymy co na to genetyk , czy zgodzi się na badania , czy też nie będzie podstaw do badań .

Byliśmy również u ortopedy . Kręgosłup lędźwiowy pokrzywiony , plus taki ,że piersiowy odcinek jest ok , więc nie będzie problemów z oddychaniem , czy ucisków na narządy wewnętrzne . Oliwia jeszcze urośnie i można to korygować masażami i wkładką do wózka i fotelika . Już ją kupiliśmy i faktycznie Olcia siedzi dużo lepiej , od grudnia ma intensywne masaże i hydromasaże , efekt jest widoczny, nóżki się wyrównują , co świadczy o tym ,że mięśnie przy  kręgosłupie się rozciągają  :) Lekarz zwrócił też uwagę na stopy , są koślawe ( brak obciążenia jakie jest przy chodzeniu , to powód krzywizny ) , gdyby Oliwia miała szanse na chodzenie konieczna by była operacja , ale takich szans nie ma... ciężko jest to przyznać przed samym sobą :( Z głową do góry pracujemy nad staniem Oliwii , ćwiczy przysiady z Brygidą - rehabilitantką :) Radość bezcenna ! Chęci ma Oliwia i przykłada się do ćwiczeń jak należy !

Teraz mam nadzieję ,że Olcia pożegna wszystkie przeziębienia i nabierze sił do dalszej pracy , bo przecież wakacje nie zwalniają jej od ciężkiej pracy :) 

 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nastolatka :)

sobota, 19 listopada 2011 19:28

Już za kilka tygodni Oliwia skończy 11 lat ( wierzyć mi się nie chce ;-() . Jak na nastolatkę przystało , Oliwia też ma swoje problemy , szczególne z niepohamowaną złością . Czasem tak ją nerwy noszą , że mam wrażenie , iż wszystko dookoła się rozleci przez te złości :) Piszę to z uśmiechem , ale i ze ściskiem w sercu , bo z jednej strony to normalne kiedy chormony szaleją , a z drugiej to niemożliwe ,że moja córcia już jest tak duża . Właśnie teraz próbuje mnie zagadywać , a łóżko podskakuje razem z Olcią :) Jest nie do ugłaskania , wręcz nie dotykaj mnie , chyba sama nie wie jak się w tym wszystkim odnaleźć . Od kilku tygodni jest prawdziwym pochłaniaczem czasu , nie potrafię jej dogodzić , chyba rozpuściliśmy ją ...rozpieszczona , daje popalić :)

 

 

Jak widać wystarczy uśmiech i siły wracają :) 


oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Gaduła ;)

środa, 02 listopada 2011 19:21

Olcia po zabiegu stomatologicznym szybciutko doszła do siebie , wszystko świetnie się zagoiło ( Ciocie z hospicjum zaopatrzyły Olcię przeciwbólowo , doglądały ran i stres mamy za sobą ). Byliśmy cztery dni po zabiegu w Wieliczce , ponieważ nasi Lekarze z Czech zorganizowali właśnie tam konsultacje i kontrole Polskich pacjentów . Wizyta była zaskakująca , tzn Oliwia nas wszystkich zaskakiwała , pokazała się z najlepszej strony :) Pani Doktór jest zachwycona postępami Olci , a jej pierwsze zdanie to, cytuję : Oliwia ma oczy i spojrzenie jak by ktoś szyby z wystawy umył :))) haha super spostrzeżenie , Ci co znają Oliwię , wiedzą że to bardzo trafne określenie :) Po pierwszej wizycie w Pradze , nie oczekiwaliśmy cudów , dziś odkrywamy nasz cud każdego dnia ! Kiedy rano się budzimy Oliwka wita nas uśmiechem , pracuje na zajęciach wytrwale ( rozpoznaje cyfry , liczy z pomocą piktogramów , trzyma w rączkach świadomie , i od kilku dni gada , gada , gada po swojemu , a właściwie krzyczy jak jej ktoś nie słucha )Mamy z tego ubaw , bo nigdy tyle nie słyszeliśmy w wydaniu Olci !!! W zeszłym tygodniu musieliśmy niestety pożegnać Panią Anię - logopedę , ponieważ Pani Ania zmieniła pracę , życzymy wielu sukcesów zawodowych :) Dzisiaj poznaliśmy nową Panią logopedę - Pani Asia , pokładamy nadzieję ,że Oliwia szybciutko zaakceptuje zmianę , i że obecne jej chęci do gadania zaowocują czymś więcej . To by było spełnienie naszych marzeń...


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

dzień po dniu..

niedziela, 12 czerwca 2011 21:44

Oliwia nadal nie ma ustawionych aminokwasów , ciągle są napady , które okresowo słabną , po czym na nowo o sobie przypominają . Mamy wrażenie ,że Olcia nie może już bez nich żyć , chyba jest uzależniona od tych wyładowań . Jeśli ma dłuższą przerwę , to jest nerwowa , potrafi na siłę zasnąć  w dzień , tylko po to , żeby mieć napad ( są tylko przez sen ) , w tedy od razu jest spokojniejsza i chyba szczęśliwsza - dziwne to wszystko ... Natomiast cała reszta jest rewelacyjna !!! Oliwia od lipca będzie miała wprowadzony język piktogramowy , czyli obrazkowy . Wygląda to następująco , są to obrazki z czynnościami np. mycie , picie , jedzenie , spacer itp . oraz rzeczowniki np. ulubione przedmioty , ubrania , zwierzęta itd. Obrazki są pokazywane Oliwii , aby uświadomić jej co będzie robiła , ale przede wszystkim po to ,żeby mogła dokonać świadomego wyboru , co chce robić , lub co chce dostać . Oliwia potrafi rozróżniać kolory , wielkości ( mały , duży ,średni ) , odróżnia przedmioty , zwierzęta , wie jaki kolor ma słońce czy trawa , i właśnie to wszystko umie nam pokazać oczkami :))) Jej wzrok i świadome spojrzenie poprawiło się właśnie dzięki aminokwasom , z każdym tygodniem jest lepiej . Robi naprawdę duże postępy , świetnie współpracuje z terapeutami , zaczyna brać do rączek małe przedmioty , utrzymuje je ,i na polecenie puszcza trzymamy przedmiot , bardzo dużo się oddzywa . Na ostatnich zajęciach logopedycznych Oliwia powtarzała z Panią Anią samogłoskę A !!! Z Piotrkiem , rehabilitantem ćwiczy z wielkim zapałem , potrafi stać , kiedy podtrzymujemy ją za biodra , to wszystko trzy miesiące temu było by absolutnie niemożliwe !!! Radość miesza się ze strachem i obawą , że któregoś dnia to wszystko zniknie . Wiem ,że nie powinniśmy tak mysleć , ale chyba nie potrafimy , tak jak Olcia nie potrafi pozbyć się napadów ;).

 

4 czerwca byliśmy kolejny już raz,na imprezie w Śląskim ZOO :) Jest to noc marzeń dla dzieci hospicyjnych , więc dzięki naszemu Domowemu Hospicjum i nas tam nie zabrakło. Była dogo-terapia , mnóstwo zabaw , pyszny poczęstunek , ale przede wszystkim świetna zabawa :) A oto dowody :) 

 

 

 

Oliwia z tatą :)

 

 

Dogoterapia :)

 

 

Z wężem :)

 

 

Ogromne wrażenie zrobił na nas wszystkich :)

 

 

Z policyjnym psem haha

 

 

Podopieczni i Ci , którzy nam pomagają - Domowe Hospicjum Pszczyna :)

 

 

Terapia odstresowująca ( ja , Madzia , Ela , Anka , no i Szymon :) 

 

 

Mamy jeszcze jedną wiadomość , którą chcemy się podzielić :) Od dwóch miesięcy dzięki pomocy FUNDACJI IMIENIA GRZEGORZA KOLOSY , mamy nowy samochód !!! Fundacja Oliwki pomogła nam w zakupie nowszego autka , teraz Oliwia ma naprawdę wygodnie , a nam jest dużo łatwiej przy wsadzaniu Olci do specjalnego fotelika , no i przy wkładaniu wózka :)

 Fundacji składamy ogromne podziękowania !!!

 

  

 

A tak wyglądało pożegnanie nexi - z dedykacją dla Eli i Pawła  

 

 



oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Tylko czasu brak

wtorek, 03 maja 2011 16:47

Dawno nic nie pisałam , powód tylko jeden - brak czasu . A u nas tyle się dzieje :) Wczoraj otrzymaliśmy kolejne aminokwasy z kliniki , zmienił się skład i dawkowanie , ze względu na brak poprawy z napadami . Tak jak wcześniej mówiła nam Pani Doktor , trzeba czasu i dopasowywania indywidualnie do potrzeb Oliwii . Ogólnie Oliwka jest super , aminokwasy działają na poprawę koncetracji , wzrok , większe skupienie , poprawia swoje umiejętności i chętnie uczy się nowych rzeczy , które do tej pory były poza jej zasięgiem. 

 

 

 

 

Dzisiaj trochę więcej zdjęć , ponieważ tak najlepiej pokazać co się u nas dzieje :) Odwiedziliśmy naszych Przyjaciół Górali , którzy wspierają Oliwię ( dostaliśmy kosz góralskich obfitości na licytację ), pamiętają o nas w modlitwie , za co z serca dziękujemy :)

 

 

Majowy weekend udało nam się spędzić całkiem przyjemnie . W niedzielę odwiedziliśmy chorzowskie ZOO , i całkiem przypadkiem udało nam się spotkać z Piotrem Kupichą z zespołu Feel :)

 

 

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Mijają tygodnie...

środa, 23 marca 2011 20:47

Mamy leki na kolejne tygodnie , współpraca z Czechami to czysta przyjemność :) Pani Julia , nasza tłumaczka z czeskiej kliniki , przed wysłaniem do nas aminokwasów , dzwoniła z kliniki z pytaniami Pani Doktor , po przekazaniu szczegółów dotyczących napadów i zachowania Olci , przekazała nam informacje o przesyłce leków . W ciągu dwóch dni aminokwasy już były u nas :)

Oliwia napadowo nie zmieniła się , niestety to na czym najbardziej nam zależy stoi w miejscu , wiem że trzeba czasu , uzbrajamy się w cierpliwość , tłumacząc sobie 10 lat choroby , nie można odwrócić w miesiąc ...

Natomiast jej oczy i sposób w jaki na nas patrzy , to rewelacja !!! Oliwia ma uszkodzoną siatkówkę oka po przedawkowaniu leków . Nigdy lekarz nie był w stanie zbadać na ile Oliwia widzi i jak odbiera to co widzi , a teraz kiedy tak przygląda się szczegółom i czasem nawet denerwuje ją to ,że kosmyk włosów spada do oczu , to wszystko daje nam poczucie pewności ,że Oliwia dobrze przyswaja odbierany obraz . No i jak na dojrzewającą pannę przystało miewa swoje humory , z jednej strony przypisujemy to działaniu aminokwasów , a z drugiej strony to po prostu działanie hormonów , ach te baby haha

 


oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Miesiąc za nami

poniedziałek, 14 marca 2011 20:57

Minął już miesiąc od rozpoczęcia leczenia , czekamy na leki z Pragi . Wszyscy zauważają zmiany u Olci , my sami chyba najmniej , ale to dlatego , bo chyba boimy się widzieć coś więcej , żeby nie budzić zbyt wielkich nadzieji w sobie samym . Trochę to dziwne , ale szczere , Olcia miała kilka takich momentów , kiedy łapała jakąś umiejętność , po czym wszystko znikało , czasem tylko zdjęcia z przed lat o czymś przypominają...Dziś lepiej żyć z dnia na dzień , dziękować Bogu za każdą chwilę bez napadu , każdy uśmiech , czy pochwałę nauczycieli , to dodaje sił :) Ogólnie mówiąc , po tych kilku tygodniach , Olcia jest bardziej kontaktowa i weselsza , napadowo niestety bez zmian , czekamy na leki i dalsze zalecenia . 

 

Wyjątkową nowiną jest to ,że Piotrek rehabilitant zostaje z nami !!! Po interwencji u Dyrektora Mopru , firma zobowiązała się do ponownego zatrudnienia Piotrka . Wiemy ,że Piotrek zdecydował się na dalszą współpracę , tylko dlatego ,że nie chciał zostawić Olci w takiej beznadziejnej sytuacji . 

WIELKIE DZIĘKI PIOTREK !!!

Nasze problemy jednak nie mają końca , ponieważ firma od firanek , nie ma drugiego rehabilitanta , który przejął by resztę godzin , no więc dalsze nieporozumienia nadal się przeciągają... 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Moja rozgadana Olcia :)

środa, 23 lutego 2011 20:34

Mija 17 dzień od rozpoczęcia leczenia . Każdy nauczyciel , rehabilitant czy dziewczyny z hospicjum zwracają uwagę na zmiany jakimi nas zaskakuje Oliwia :) Po pierwszych dniach , kiedy wszystko szło nie tak , mamy upragniony przełom !!! Oliwia nadal ma napady , czasem lżejsze , czasem inne , ale są . Natomiast jej świadomość , spojrzenie i cudny uśmiech powala z nóg , bardzo nas to cieszy , a w zasadzie , aż boję się tej naszej radości , ponieważ mam wrażenie ,że jutro może nie być tych wszystkich pozytywnych zmian . To są lęki , których nabawiliśmy się przez te wszystkie lata ... No , ale do rzeczy , od trzech dni , Oliwia bardzo dużo gada po swojemu , coraz więcej sylab się pojawia ( kiedyś już je wypowiadała , po czym zniknęły i długo była milczkiem:( ) , to wszystko w połączeniu z jej uśmiechem i takim mądrym spojrzeniem , dodaje sił i pozwala czekać na więcej ....


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

10 dni

środa, 16 lutego 2011 19:45

To już dziesięć dni , dzisiaj zdajemy relację mailowo do kliniki , jak Oliwka się czuje . To co wiele osób zauważyło , to ,to ,że Olcia ładnie się przygląda , więcej się oddzywa , i pięknie się uśmiecha :) Niestety napadowo jest bez zmian , niektóre noce były naprawdę ciężkie , nie mogła spać , miała po kilka napadów , bardzo męczących ... Zobaczymy jaka będzie odpowiedź z Czech , być może będzie trzeba coś zmienić , dodać lub zmniejszyć dawkowanie leków ...


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

6 dzień

sobota, 12 lutego 2011 20:04

Dziś mija szósty dzień od podania aminokwasów . Napady się utrzymują , pogoda nie dodaje sił ( silne wiatry źle wpływają na Olcię ) . Natomiast z pewnością więcej się Oliwka oddzywa i uśmiecha :) ma też cieplutkie stopy , co wprawia mnie w zdumienie , bo od kilku miesięcy miała nogi jak lody , nawet dodatkowe masaże mało dawały . Cierpliwie czekamy , co dalej...

 

 

Panu Władysławowi dziękujemy za dar serca serce

Wzbogaciły się nasze aukcje allegro , dzięki hojności Pana Władysława , który ofiarował Oliwii piękną kolekcję znaczków :)

Zapraszamy na ALLEGRO 


oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

3 dzień

środa, 09 lutego 2011 19:55

Od trzech dni Oliwia dostaje aminokwasy . Dzisiaj była bardzo śpiąca i praktycznie cały dzień podsypiała . Nie wiem czy jest to spowodowane lekami , czy jeszcze dochodzi do siebie po przeziębieniu . Musimy nauczyć się życia z zegarkiem w ręku , leki podajemy cztery razy dziennie ( co 4 godziny ) , Oliwia przed aminokwasami dwie godziny nie może jeść . Wszystkiego można się nauczyć , teraz trochę bardziej musimy się pilnować z czasem .  


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Leczenie rozpoczęte...

niedziela, 06 lutego 2011 19:10

 

4 lutego mielismy pierwszą wizytę w czeskiej klinice . Oliwia została przebadana przez Panią  neurolog , przeprowadzono z nami wywiad o stanie zdrowia Oliwki . Pani Doktor zadawała dużo pytań , była zainteresowana zachowaniem Oliwki , jednocześnie mówiła o aminokwasach , spokój Lekarza i nam się udzielił . Wizytę uważamy za bardzo udaną i wyjątkową pod względem rozmowy jaka była między nami a Lekarzem . Oliwia ma rozpisane leki na pierwszy miesiąc , później po konsultacji telefonicznej lub mailowej z lekarzem , zostaną rozpisane kolejne leki , a za trzy miesiące kolejna wizyta . Niestety wyjeżdżaliśmy z przeziębieniem i antybiotykami , więc musimy poczekać z podawaniem aminokwasów .

 



oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

4 dni

niedziela, 30 stycznia 2011 16:24

 

Wyjazd w czwartek . Emocje ogromne , nawet trudno je opisać . Stres wiąże się z podróżą , z tym jak Oliwka wytrzyma tyle godzin w aucie , nie ma szans na spacerek , czy wyprostowanie się . Pogoda też jeszcze może nas zaskoczyć , oby nie... 

 

 

Od 7 lutego , Oliwia ma zwiększone godziny rehabilitacji i psychologa . Załatwienie tych godzin było prawdziwym cudem . Jeszcze nie wiem, kto do nas przyjdzie na dodatkowe trzy godziny rehabilitacji , ale patrząc na współpracę z obecną firmą świadczącą specjalistyczne usługi , jestem bardzo zaniepokojona . Nie obeszło się bez wielkich sporów , niedomówień i jednym słowem bitwy w Urzędzie Miejskim . Musieliśmy interweniować u Wice Prezydenta , aby wyjaśnić potrzeby Olci . To jest niepojęte , każda potrzeba dziecka niepełnosprawnego jest traktowana jak zachcianka i fanaberia rodziców , a przecież kto , jak nie my , ma obowiązek starania się o to , co dla naszego dziecka  najbardziej w danym momencie potrzebne . Rodzic starający się o fachową i odpowiedzialną opiekę dla swojego dziecka to wróg wszystkich urzędów - trudno - dla tych wszystkich ziejących ogniem , możemy tacy być , ale i tak dla Oliwki zrobimy wszystko co w naszej mocy ,żeby miała to co jej się słusznie należy ...

 

  


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Aminokwasy

czwartek, 20 stycznia 2011 19:44

 

Wiele osób pyta nas jak będzie wyglądało leczenie Oliwki , postaram się to opisać ...

3 lutego wyjerzdżamy do Pragi , czwartego o godzinie 9 30 mamy wizytę . Dokumentacja jest już przetłumaczona , lekarz wstępnie wie jakie dziecko będzie na wizycie. Jest to badanie neurologiczne z oceną psychologiczną . Po badaniach jest nam wyjaśnione , jakie aminokwasy będzie brała Oliwka ( jest to uzależnione od tego jakie Oliwia ma problemy , i od tego co w pierwszej kolejności powinno zadziałać u naszej pociechy ) . Dostajemy rozpiskę rehabilitacji , nie tylko ruchowej , również logopedycznej , wskazania psychologiczne i wskazówki dla nauczycieli . Lekarz objaśni na co musimy zwracać szczególną uwagę , jak podawać leki itp. Same aminokwasy są w tabletkach . Podczas wizyty będzie nam towarzyszyć Pani Julia , która jest tłumaczem i pracuje w Klinice w Pradze . Po wizycie wracamy do domu , i zabieramy się do ciężkiej pracy . Aminokwasy dają dobre efekty , o ile jest dobrze  prowadzona rehabilitacja , i będzie bardzo urozmaicona pod każdym względem . Jest to wielki wysiłek dla Oliwii . Obecnie staramy się o sprzęt do rehabilitacji , nie wiemy czy dostaniemy dofinansowanie , ponieważ są to kosztowne rzeczy , a przez Panie w MOPRze uznawane jako rarytasy , więc bez problemów się nie obejdzie ...jak zwykle z resztą. Później drogą mailową wysyłam opinię o tym jak Oliwia reaguje na leki , w razie niepokoju zawsze mogę zadzwonić , porada zostanie udzielona . Po przelaniu pieniędzy , Klinika wysyła do nas leki . Za trzy miesiące pierwsza kontrola w Pradze. Nikt nam nie obiecuje cudu . Kiedyś pewien Zakonnik powiedział mi tak " proś o wszystko Pana , czego tylko pragniesz , a dziękuj za to co otrzymasz ". Z takim nastawieniem jedziemy ....  

 

  


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Odliczanie...

wtorek, 18 stycznia 2011 20:34

 

Do wizyty zostało 17 dni . Trwają przygotowania , i załatwianie wszystkiego co możliwe ,żeby po powrocie mieć czas wyłącznie dla Oliwki . Odbieramy nakrętki , szykujemy kolejny transport , załatwiamy dofinansowanie na fotelik rehabilitacyjny i inny sprzęt do rehabilitacji . Muszę pamiętać jeszcze o ubezpieczeniu , wymianie pieniędzy , winietach ....Dosłownie ciągle coś , lista ważnych spraw nie ma końca , ale to dobrze , mamy się czym zająć , więc czas do wizyty  szybciej  leci :) Nawiązaliśmy kontakt z innymi rodzicami , których dzieci też są na aminokwasach , wszystko idzie dobrze , leczenie daje duże efekty , oby i u naszej Oliwki były takie postępy .... 

 

  


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

JEDZIEMY DO PRAGI !!!

wtorek, 11 stycznia 2011 21:54

 

4 LUTY

 

ROZPOCZYNAMY

 

LECZENIE

 

 

Termin mamy już potwierdzony , dokumenty wysłane .... Wielki strach nam towarzyszy , ale jedziemy z nadzieją i wiarą w możliwości Oliwii ...

Termin mamy przesunięty z 28 01 na 4 02 , to tylko tydzień później , a w tej chwili to aż tydzień :) 

To jest link do strony Primavera Medika ( Czeskiej Kliniki , która podjęła się leczenia Oliwii ) http://www.aminocure.cz/pl/

Wszystkich prosimy o modlitwę...

 

  


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Nowy blooczek pod wpisami

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  144 743  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O mnie

Bądz pogodny , gdyż BÓG jest z Tobą.
Cierpisz , to prawda , ale ON jest przy tobie.
Zaufaj MU !
Jeśli ON dopuścił ,że cierpisz , to tylko dlatego ,
że powstanie dobro , o którym ty dziś jeszcze nie wiesz.
Mocą Twoją jest ufność w Bogu ,który nie zawodzi.

O moim bloogu

Blog Oliwki jest wołaniem o pomoc... Za każdą pomoc,ciepłe słowo,wsparcie,modlitwę...Dziękujemy ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.&bul...

więcej...

Blog Oliwki jest wołaniem o pomoc... Za każdą pomoc,ciepłe słowo,wsparcie,modlitwę...Dziękujemy ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.•*♡ ♡*•.¸¸.•*♡*•.¸.•*♡*•.¸¸.•*♡ ♡Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają Spraw, by przez łzy się uśmiechneli Ci, którzy nic juz nie mają. Wtedy i Ty sie uśmiechniesz przez łzy, Lecz ze wzruszenia Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty Pomogłeś spełnić czyjeś marzenia Kochać to porzucić siebie, By iść ku innym. Kochać to dawać zawsze nadzieję w tym świecie dziwnym.....♡

schowaj...

Głosuj na bloog






zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 144743
Wpisy
  • liczba: 202
  • komentarze: 304
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
  • komentarze: 35
Bloog istnieje od: 3139 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl